+ 48 791 606 666
biuro@idealnaizolacja.pl

Idealna Izolacja

s500

Ogólne informację dotyczące piany Sealection 500

SEALECTION® 500 nie wymaga stosowania membran paro-izolacyjnych. Pianka podnosi sprawność energetyczną budynku nawet o 50 %, oferując przy tym jednocześnie wygłuszenie konstrukcji i poprawę jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń. SEALECTION® 500 może być nakładana przez cały rok, bez względu na zewnętrzne warunki atmosferyczne. Poprzez znaczącą eliminację przepływów powietrza przez przegrody, system zapobiega migracji ciepła z obiektu podczas chłodów i jego napływowi do wewnątrz w czasie upałów. Pianę wyróżnia także brak obecności związków alergicznych i rakotwórczych, związków CFC i HCFC oraz fakt, że czynnikiem pieniącym nie są tu kontrowersyjne środki chemiczne, lecz para wodna! SEALECTION 500 to sprawdzona izolacja – od ponad 20 lat jest stosowana w Ameryce Północnej. To izolacja, która się nie zapada, nie osiada, nie odpada, nie kumuluje wilgoci, nie butwieje, nie traci swoich parametrów, nie zawiera substancji atrakcyjnych dla insektów i gryzoni. Przyszłe pokolenia mogą liczyć na SEALECTION 500 – będzie ona mieć tę samą wydajność jak w dniu, w którym została zainstalowana .

Produkt jest objęty Certyfikatem LEED (Leadership in Environmental and Energy Design), przyznawanym w USA przez program federalny o najwyższych wymogach w dziedzinie energooszczędnego i ,,zielonego” budownictwa. SEALECTION® 500 także w Polsce jest laureatem licznych nagród i wyróżnień, przyznawanych podczas Targów Budowlanych i Wystaw Branżowych. Materiał posiada Aprobatę Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej oraz Atest Państwowego Zakładu Higieny. Izolacyjna pianka natryskowa SEALECTION 500 jest doskonałym wyborem dla dzisiejszego, świadomego właściciela budynku.

 

 

Porównajmy nowoczesną Piankę PUR do tradycyjnej izolacji wełną i celulozą

 

Pianki PoliuretanoweWełna mineralna i celuloza
zostań wykonawcą izolacjiwelna
 zesIzolacja z Pianki Poliuretanowej zatrzymuje przepływ powietrza. no Nawet jeśli izolacja będzie bardzo gruba i będzie miała wysoki opór cieplny to i tak pozwoli przejść powietrzu.
 zesIzolacja natryskowa jest nowoczesną metodą ocieplania budynków.noIzolacja wełną i celulozą to przestarzałe i ustępujące technologie 
 zesDzięki 120-krotnemu rozrostowi, izolacja natryskowa wypełnia każdą lukę i szczelinę.no Wełnę i celulozę jest bardzo trudno ułożyć szczelnie, pozostawione luki osiągają duże rozmiary.
 zesPianka otwarto-komórkowa nie chłonie, natomiast zamknięto-komórkowa w ogóle nie przepuszcza wilgoci.noWełna i celuloza oddają wilgoć powoli, przez co powoduje ona uszkodzenia izolacji.
 zesIzolacja wykonana metodą natryskową nie osiada i nie zwisa. Przez cały czas szczelnie przylega do konstrukcji domu. noWełna i celuloza osiada i obwisa z biegiem lat tworząc kolejne mostki termiczne.
zesPianki poliuretanowe nie stanowią źródła pożywienia dla gryzoni i insektów.noWełna i celuloza mogą być rozdarte przez szkodniki, a niektóre wykorzystują je do zakładania gniazd.

 

Porównajmy z tradycyjnymi metodami izolacji

Porównanie grubości warstw różnych materiałów potrzebnych do uzyskania tego samego stopnia izolacji w stosunku

10 cm Piana PUR
16 cm Styropian
18 cm Wełna mineralna
60 cm Drewno

porownanie_parametrow